۱۰ شرکت پیمانکاری ساختمان برتر در جهان(از انتها )

این ۱۰ شرکت برتر که در زمینه مدیریت پروژه عمرانی فعالیت دارند و همچنین در زمینه مدیریت پروژه های ساختمانی بسیار فعال هستند به شرح زیر می باشد :

۱۰- Laing O’Rourke

این شرکت بریتانیایی نسبت به شرکت های دیگر این لیست، جوانتر بوده اما به سرعت توسعه یافته است و در پروژه های قابل توجهی هم چون Ascot Racecourse و Heathrow Airport Terminal 5 در دهه های گذشته فعالیت داشته است. این شرکت اخیرا در پروژه ی عظیم توسعه ساحلALRaha   در ابوظبی مشارکت دارد.

۹-Royal BAM Group

این شرکت در سال ۱۸۸۶ در هلند تاسیس شد و در سال ۱۹۹۶ در هلند Ajax football club’s          Amsterdam Arena راکه متعلق به تیم اژاکس امستردام بود را   ساخت. شرکت نام خود را از اختصار Bataafsche Aanneming Maatschappij که تحت عنوان شرکت ساختمانی Batavian  پروژه های ساختمانی و بتنی ترجمه می شود، گرفته است و حدود ۲۷۰۰۰ نفر برای این شرکت کار می کنند.

۸-Kiewit

این شرکت بر پایه ی نبراسکا(Nebraska) در این لیست منحصربفرد است چون متعلق به کارمندان آن است به این معنی که تقریبا تمام پروژه ها توسط سهامداران اداره می شود. این شرکت در سال ۲۰۱۳ در اخبار رکورد ۴۰۰ پیمانکار برتر، مقام سوم را دربخش  مهندسی بدست آورد.

۷-Bouygues Construction

این شرکت فرانسوی بیش از ۱۳۰۰۰۰ نفر در۸۰ کشور مختلف را استخدام کرده است. در اواسط دهه ۱۹۹۰،در حوزه  مخابرات توسعه یافت که خود یکی از علتهای عمده ی درآمدبالای شرکت بود. گروه Colas نیز وابسته به این شرکت است که  متخصص ساخت جاده ها و مسیرهای ریلی است.

۶-Balfour Beatty

این شرکت چند ملیتی در سال ۱۹۰۹ توسط George Balfour و Andrew Beatty در لندن تاسیس شد. این شرکت اخیرا دارای نقش اصلی در پروژه ی Crossrail در پایتخت انگلستان است. شرکت در بیش از ۸۰ کشور دنیا با استخدام۴۰۰۰۰ نفر فعالیت اجرایی دارد.

۵-Skanska

این شرکت چند ملیتی در سوئد در بخش های مسکونی، تجاری ، و بخش زیربنایی فعالیت دارد. در آمریکا این شرکت به علت ساخت  Meadowland Sports Complex، home to the NFL’s New York Jets و Giants معروف است. شرکت بیش از ۵۰۰۰۰ نفر را استخدام کرده است.

۴-Hochtief

این شرکت آلمانی با تمرکز بر پروژه های زیربنایی، در آمریکا از طریق شرکت وابسته اش یعنی Turner فعالیت دارد. این شرکت حدود ۸۰۰۰۰ نفر را استخدام کرده است و امسال ۱۴۰ امین سالگرد خود را جشن می گیرد. سهام عمده ی ۱۶/۵۰ درصدیان  از سال ۲۰۱۱ متعلق به پیمانکار اسپانیایی Grupo ACS است.

 

۳- Bechtel

بزرگترین پیمانکار ایالات متحده در پروژه های قابل توجهی هم چون سد Hoover که در سال ۱۹۳۶ تکمیل شده است، سیستم خط لوله Trans-Alaskaکه در دهه۷۰،ساخته شد و اخیرا در مگا پروژه شریان اصلی Big Dig که در سال ۲۰۰۷،اتمام یافت  فعالیت کرده است. این شرکت ۵۳۰۰۰ نفر را در سراسر دنیا استخدام کرده است.

۲- Grupo ACS

پیمانکار اسپانیایی در سال ۱۹۹۷ که از طریق ادغام دو شرکت ساختمانی دیگر تشکیل شد. این شرکت از طریق اجرای چندین مگاپروژه قابل توجه از جمله Hochtief رشد کرده و توسعه یافته است. این شرکت در سواحل Alqueva در پرتغال وبا ساخت آسمان خراش های Torre de Cristal و Torre Espacio در کشور خود سود بسیار عظیمی را کسب کرد.

۱- Vinci

غول ۱۱۵ ساله فرانسوی، بزرگترین درآمد را در میان شرکتهای ساختمانی خصوصی در جهان گزارش می دهد، موقعیتی که با مالکیت های زیرکانه و تحویل به موقع پروژه های زیربنایی بزرگ، مانند سد Gariep  در جنوب آفریقا در سال ۱۹۷۱ و بدست آورد. این پیمانکار استادیوم Stade de Franceرا برای جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ ساخت و اکنون به عنوان استادیوم ملی فرانسه در حال استفاده می باشد. بر اساس آخرین آمار موجود از سال ۲۰۱۱، این گروه با استخدام بیش از۱۸۳۰۰۰ نفر فعالیت دارد. این گروه در حال حاضر در سیستم اتوبوسرانی ۴۴۰ میلیون یورویی در آتلانتا،همکچنی اجرای پروژه هایی در گرجستان و پروژه گاز طبیعی مایع ویتستون در استرالیا در حال فعالیت می باشد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *